Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy, koncentruje się na okolicach brzucha, ud i pośladków. Tam, gdzie występuje najczęściej skórka pomarańczowa. Żel zastosowany do tego masażu dodatkowo zwiększa efekty walki z cellulitem.

Masaż antycellulitowy to specjalna forma masażu, która skupia się na redukcji cellulitu, czyli zmianach strukturalnych w tkance podskórnej, prowadzących do charakterystycznych nierówności i „skóry pomarańczowej”. Jest to popularny zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawę wyglądu skóry, zwiększenie jej elastyczności i redukcję widoczności cellulitu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Jak działa masaż antycellulitowy?

  1. Poprawa krążenia krwi. Zazwyczaj zaczyna się od delikatnego ugniatania i rozgrzewania obszarów dotkniętych cellulitem. To pomaga zwiększyć przepływ krwi, co może wspomóc eliminację toksyn i pobudzić metabolizm komórkowy.
  2. Ugniatanie i rozcieranie. Specjalne techniki ugniatania i rozcierania używane podczas masażu antycellulitowego mają na celu złagodzenie napięcia mięśniowego, poprawę elastyczności skóry oraz redukcję zastoju limfy, który może przyczyniać się do powstawania cellulitu.
  3. Stymulacja limfatyczna. Często obejmuje techniki stymulujące układ limfatyczny, co pomaga w usuwaniu z organizmu nagromadzonych zanieczyszczeń i nadmiaru płynów, które mogą przyczyniać się do obrzęków i cellulitu.
  4. Zastosowanie specjalnych narzędzi. Niektóre techniki masażu antycellulitowego mogą być wspomagane przez specjalne narzędzia. Takie jak wałki masujące, bańki próżniowe czy szczotki do masażu. Te narzędzia pomagają w intensyfikacji masażu i skupieniu się na konkretnych obszarach problematycznych.
  5. Stymulacja kolagenu. Masaż antycellulitowy może również wpływać na produkcję kolagenu, białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Stymulacja kolagenu może przyczynić się do poprawy napięcia skóry i redukcji widoczności cellulitu.
Masaż antycellulitowy

Kto może skorzystać z masażu antycellulitowego?

Masaż antycellulitowy kierujemy dla osób borykających się z problemem cellulitu lub chcących poprawić kondycję skóry. Nie jest to jednak zalecane dla osób z chorobami skóry, niewydolnością krążenia, chorobami zakrzepowymi czy innymi schorzeniami, które mogą być przeciwwskazaniem do masażu. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą przed rozpoczęciem serii zabiegów.

Warto jednak pamiętać, że masaż antycellulitowy, choć może przynieść poprawę w wyglądzie skóry, nie stanowi jednorazowego rozwiązania. Regularne sesje masażu, połączone z zdrowym stylem życia, zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną, mogą przyczynić się do osiągnięcia najlepszych efektów w walce z cellulitem.