Masaż klasyczny

Masaż klasyczny – jeden z najpowszechniej stosowanych masaży w Polsce i na świecie.

Opracowany głównie po to aby zwalczać dolegliwości związane z aparatem ruchu. A więc masaż ten pomoże Tobie przy bólach mięśniowych, bólach stawów, bólach kręgosłupa, przy nadmiernie napiętych mięśniach, rehabilitacji po urazach oraz zabiegach medycznych.

Masaż Poznań przyspiesza powrót do pełnej sprawności fizycznej podnosząc jakość pracy układu ruchu i pozostawiając uczucie relaksu i komfortu.

Masaż klasyczny – rozpoznanie

Jest on znany również jako masaż szwedzki, to jedna z najpopularniejszych i powszechnie stosowanych form masażu na całym świecie. Stworzony przez szwedzkiego fizjoterapeutę Pera Henrik Linga w XIX wieku, masaży klasyczny jest holistyczną techniką mającą na celu poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego.

Masaż klasyczny – techniki

  • Głaskanie (Effleurage): Delikatne i długie ruchy, mające na celu rozgrzanie ciała i rozpoczęcie relaksacji.
  • Ugniatanie (Petrissage): To głębsze wgniatające ruchy, które pomagają w rozluźnieniu mięśni poprzez chwytanie i ugniatanie.
  • Wstrząsy (Vibration): Delikatne wibracje, które mogą pomóc w rozluźnieniu mięśni i poprawie krążenia krwi.
  • Oklepywanie (Tapotement): Szybkie i rytmiczne uderzenia, które mogą pobudzać mięśnie.
Masaż klasyczny

Cele

Masaż klasyczny stosuje się często w celu wywołania głębokiego relaksu i redukcji stresu.

Sesja masażu klasycznego zazwyczaj zaczyna się od krótkiego wywiadu z klientem w celu określenia indywidualnych potrzeb i problemów. Masażysta stosuje różne techniki, dostosowując nacisk do preferencji klienta i reakcji mięśni. Sesja kończy się delikatnymi ruchami, aby stopniowo przejść z intensywnego masażu do spokojniejszego stanu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.